İngiltere'de kış için yapılan koronavirüs çalışmasına göre 120 bin kişi ölebilir!

Koronavirüsten en çok etkilenen ülkelerden olan İngiltere'de yapılan yeni bir çalışma kışın yaşanacak ikinci dalgada 120 bin kişinin daha ölebileceği belirtildi.

İngiltere'de kış için yapılan koronavirüs çalışmasına göre 120 bin kişi ölebilir!
Dünya, İngiltere

OCAK-ŞUBAT GİBİ ZİRVE NOKTASINA ÇIKABİLİRKarantina önlemleriyle olası tedavi ve aşıların hesaba katılmadığı çalışmada virüsün soğuk hava koşullarında daha uzun süre dayanabileceği ve insanların evlerine kapanmasıyla hastalığın daha hızlı yayılabileceği belirtildi. İngiltere'de Kovid-19 salgınında şimdiye kadar 44.830 kişi hayatını kaybetti. Ancak son haftalarda ölü sayısında azalma görüldü. Temmuz'da 1.100 kişi öldü.Yeni çalışmayla ilgili raporda Ocak ve Şubat'ta salgının zirve noktasına çıkabileceği ve bunun sonucunda 24.500 ila 251.000 kişinin daha hayatını kaybedebileceği vurgulandı."BU BİR TAHMİN DEĞİL, OLASILIK"Southampton Üniversitesi Hastanesi'nden Prof. Stephen Holgate, hükümete sundukları rapor için "Bu bir tahmin değil, bir olasılık" dedi ve çalışmanın enfeksiyonların artmasına izin verilmesi ve Ulusal Sağlık Sistemiyle (NHS) sosyal hizmetlerde hazırlık yapılmaması halinde salgının nasıl evrilebileceğini ortaya koyduğunu belirtti.Uzmanlar sadece Kovid-19 vakaları nedeniyle değil, grip mevsimi ve koronavirüsle bağlantısı olmayan hastalıklardan kaynaklanan yığılma yüzünden hastanelerin kışın çok büyük bir baskı altında kalabileceğini vurguladı.Raporda hastanelerin bekleme listelerindeki hasta sayısının yıl sonuna kadar 10 milyona ulaşabileceği belirtiliyor.

Hükümete tavsiyelerRaporda hükümete şu tavsiyelerde bulunuldu:- Koronavirüs grip ve diğer kış enfeksiyonlarının ortak belirtileriyle baş edebilmek için test ve temas-takip programı kapasitesinin artırılması.-Daha fazla insanın grip aşısı yaptırmasının sağlanması.-Hastaneler ve bakımevlerinde kişisel koruyucu donanım tedariki için önlem alınması--Enfeksiyonları durdurmak için hastaneler ve bakımevlerinde koronavirüsten arındırılmış bölgeler oluşturulması.